muzyka

Koncert plenerowy Od korzeni do skrzydeł

Rodzinny koncert plenerowy muzyków z grupy MuzykoGraj jest świetną okazją do rozbudzania w dzieciach ciekawości i zainteresowań rodzimą kulturą i aspiracji do poznawania innych kultur.

Autorskie piosenki duetu MuzykoGraj charakteryzują się mądrym tekstem, piękną melodią, nienachalną aranżacją, oraz różnorodnymi dźwiękami i akustycznymi brzmieniami. W piosenkach występują instrumenty ludowe z naszego kręgu kulturowego – lira korbowa, cymbały, akordeon oraz nietypowe instrumenty wywodzące się z Afryki, takie jak kora – afrykańska harfa, balafon, djembe, kalimba.

Połączenie poprzez muzykę dwóch odległych geograficznie i kulturowo światów rozbudza w dzieciach zainteresowania m.in. podróżami, odkrywaniem i przyswajaniem wartości, otwartości i szacunku do różnorodności.

Koncert zagrają Agnieszka Zdziech i Piotr Brymas. Agnieszka Zdziech – absolwentka Akademii Muzycznej im. K. i G. Bacewiczów w Łodzi, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, muzyk, pedagog muzyczny, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z przedszkolakami, autorka wielu piosenek i spektakli dla dzieci. Piotr Brymas – bębniarz, mistrz w grze na instrumentach perkusyjnych, autor wielu wierszy i opowiadań dla dzieci, ceramik, aktor.

Limit miejsc: 60 osób w przypadku przeniesienia koncertu do sali 

Wstęp wolny, w przypadku deszczu i przeniesienia koncertu do sali liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność przybycia

Wydarzenie w języku polskim.

Wejście głównym wejściem do budynku od strony zaułka ulicy Freta (przy kościele św. Jacka), przy wejściu są 3 stopniowe schody (jest podjazd, ale stromy). Podczas wydarzenia są dostępne toalety, także toaleta dostępna dla osób na wózkach. Sala, w której odbywają się wydarzenia nie ma klimatyzacji.

https://stopociech.pl/co-robimy/dla-dzieci/