oprowadzanie

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie czasowej „Między obrazami. Malarstwo Beaty Stankiewicz”

21.07.2024
12:30–13:30
Bezpłatne wejściówki
Organizator/ka

„Między obrazami” to wystawa malarstwa krakowskiej artystki Beaty Stankiewicz prezentująca 17 obrazów namalowanych w ostatnich latach. Ukazują one wnętrza pomieszczeń, świątyń, postacie ludzkie oraz malarstwo sakralne. Całość ekspozycji ujęta jest symbolicznie pomiędzy dwoma obrazami „Kassel” oraz „Fiat” i stąd tytuł wystawy. Obraz „Kassel” ukazuje malarkę z dzieckiem na rękach, zaś „Fiat” jest jej wizją sceny Zwiastowania. Malowidła te stanowią przetworzenie klasycznych wzorców macierzyństwa i powszechnie znanego motywu religijnego zgodnie z indywidualnym stylem Stankiewicz.

Opisy w języku polskim.

Limit miejsc: 20 

Bilety: na hasło „Urodziny Starówki” wydamy 20 bezpłatnych biletów; nie prowadzimy zapisów, jedna osoba może odebrać maks. 2 bilety do wykorzystania tego dnia

Wystawa znajduje się na I piętrze budynku z windą. Osoby poruszające się na wózku zapraszamy do skorzystania z podjazdu znajdującego się 3m od wejścia głównego od ul. Dziekania 1 (wejście z bramy, prosimy poinformować domofonem o takiej potrzebie). Na wystawie dostępne są miejsca do siedzenia. Przestrzeń wystawy to ok. 80m2. Na parterze znajduje się toaleta dla osób z trudnościami w poruszaniu.

Więcej informacji na stronie organizatora.