dla dzieci / młodzieży

Letni teatrzyk dla dzieci – MUZYCZNA PODRÓŻ Z PCHŁĄ SZACHRAJKĄ

„Muzyczne podróże Pchły Szachrajki” to interaktywne przedstawienie dla dzieci w wieku 4–10 lat. Spektakl oparty jest na tekstach klasyków polskiej poezji dziecięcej Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Jest to kompilacja piosenek z kultowego filmu „Akademia Pana Kleksa” oraz fragmentów „Pchły Szachrajki”.

Kompozycje prezentowane w spektaklu są znanymi piosenkami w zupełnie nowych aranżacjach. Można tu usłyszeć różne style muzyczne: blues, jazz, rock, reagge. Taki zabieg ma na celu stworzenie nowej „szybszej” formy komunikacji dziecka ze sztuką teatralną. Chcemy w ten sposób zbliżyć się do współczesnych dzieci, na co dzień obcujących z kulturą internetu, która jest szybka i migawkowa. Dlatego przedstawienie musi być dynamiczne i różnorodne, a jednocześnie zachować swoją klasyczną teatralność. To nasz współczesny język teatru.

Anna Seniuk tworzy interaktywne spektakle, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Angażujemy dzieci do wspólnej zabawy, do wspólnego śpiewania czy mówienia wierszyków. Chcemy w ten sposób uwrażliwić dziecko na sztukę, zachęcić je do zapoznania się z wybitnymi klasykami polskiej poezji dziecięcej. A wszystko to poprzez zabawę, gdyż tak dzieci najlepiej się uczą. Spektakl trwa 50 minut.

Wydarzenie w języku polskim.

Limit miejsc: 50, więcej informacji o rejestracji na stronie organizatora.

Wydarzenie niedostępne dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

www.muzeumliteratury.pl