zwiedzanie/wystawy

Zwiedzanie wystawy czasowej „Wolność i Prawda. Ksiądz Jerzy Popiełuszko”

19.07.2024
12:00–18:00
Bezpłatne wejściówki
Organizator/ka

Wystawa przygotowana z okazji 40. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Poprzez obrazy, fotografie i zgromadzone artefakty przybliża nam dom rodzinny ks. Jerzego w Okopach, czas studiów w warszawskim Seminarium Duchownym oraz obowiązkową służbę w jednostce wojskowej w Bartoszycach. Opowiada o posłudze kapłańskiej i zaangażowaniu na rzecz robotników, studentów, służby medycznej. Przypomina bolesne chwile porwania i ujawnienie informacji o śmierci Kapłana, a także odzwierciedla nastroje wśród społeczeństwa – od smutku do chwały wyniesienia na ołtarze w 2010 r.

Opisy w języku polskim.

Wystawa znajduje się na parterze budynku. Osoby poruszające się na wózku zapraszamy do skorzystania z podjazdu znajdującego się 3m od wejścia głównego od ul. Dziekania 1 (wejście z bramy, prosimy poinformować domofonem o takiej potrzebie). Na wystawie brak miejsca do siedzenia. Przestrzeń wystawy to ok. 200m2. Na parterze znajduje się przystosowana toaleta.

Limit miejsc: 60 bezpłatnych biletów wstępu- każdego z tych trzech urodzinowych dni na hasło „Urodziny Starówki” wydamy po 20 bezpłatnych biletów; nie prowadzimy zapisów, jedna osoba może odebrać maks. 2 bilety do wykorzystania danego dnia w godzinach otwarcia muzeum.

http://www.maw.art.pl